•  YAŞ SINIRLAMASI: 14(ondört) yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek  sporcular 02 EKİM 2008 veya öncesi doğumlu olmalıdır.Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.16(onaltı) yaşını doldurmuş olan  sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K ve 10K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcular 02 EKİM 2006 veya öncesi doğumlu olmalıdır. Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.18(onsekiz) yaşını doldurmuş olan sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

  • DİSKALİFİKASYON: Göğüs numarası veya yarış çipinin görünür şekilde olmaması, göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergahından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.
  • TASNİF: Tek kullanımlık çipler ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara  dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan ölçüm noktalarından geçmeleri gerekmektedir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır.
  • KATEGORİZASYON: Yarı Maraton(21K), 10K ve 5K için E/K ilk üç sırada bitiren sporcular genel klasman olarak değerlendirilecektir. Genel klasmanda derece alan sporcular yaş kategorisinde değerlendirilmeyecektir. E/K -34, E/K 35-39, E/K 40-44, E/K 45-49, E/K 50-54, E/K 55-59, E/K 60-64, E/K 65-69, E/K 70+ yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır.

          21K ,10K ve 5K için E/K genel klasmanda ilk üç yarışçı için sponsor hediye çeki ödülü değerlendirmesi yapılacaktır.

  • GENEL YARIŞ KURALLARI: Bodrum Yarımaratonu yarış ve güzergah kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından ve güzergahta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif Ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz.Numara ve yarış kiti dağıtımı koşu öncesi Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecektir. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilecektir.
  • ZAMAN SINIRIYarı maraton yarış parkuru için zaman sınırı 3 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilecektir.
  • TOPLAMA ARACI: Son koşucunun arkasından ilerleyecektir.
  • ÖNEMLİ: Yarı maraton için zaman sınırı olan 3 saatten sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.
  • ÖNEMLİ: Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Bodrum Yarı Maratonu’nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen web sitemizi düzenli olarak ziyaret ediniz.
  • DROP BAG: Bodrum Meydanı’nda oluşturulacak Drop Bag Alanı (emanet eşya bırakma alanı) saat 06:30 ile 07:30 saatleri aralığında koşucuların eşyalarını bırakmaları için hazır olacaktır.

BODRUM YARI MARATONU

Ekim ayının ilk haftası düzenlenecek olan UNDER ARMOUR Bodrum Yarı Maratonu; 21K – 10K – 5K etapları ile tarih ve güzellik dolu parkurunda; Myndos kapısı, Antik Tiyatrosu, Bitez ve Kumbahçe sahilleri ile tüm koşu severleri ve ailelerini heyecanla bekliyor.

İLETİŞİM

info@bodrumyarimaratonu.com