YAŞ SINIRLAMASI

14 yaşını doldurmuş (06 Ekim 2009 veya öncesi doğumlu) olan sporcular velilerinin imzaladıkları Taahhütname ile sadece 5K kategorisinde yer alabilirler.

16 yaşını doldurmuş (06 Ekim 2007 veya öncesi doğumlu) olan sporcular velilerinin imzaladıkları Taahhütname ile 5K ve 10K kategorisinde yer alabilirler.

18 yaşını doldurmuş (06 Ekim 2005 veya öncesi doğumlu)  olan sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

* Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.

YARIŞ KİTİ TESLİMİ

Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz. Numara ve yarış kiti dağıtımı koşu öncesi Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecektir. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilecektir.

EMANET EŞYA BIRAKMA

Bodrum Meydanı’nda oluşturulacak emanet eşya bırakma alanı saat 06:30 ile 07:30 saatleri aralığında koşucuların eşyalarını bırakmaları için hazır olacaktır.

ZAMAN SINIRI

Yarı maraton yarış parkuru için zaman sınırı 3 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilecektir.

Yarı maraton için zaman sınırı olan 3 saatten sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.

YARIŞ GÜZARGAHLARI

Bodrum Yarımaratonu yarış ve güzergah kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından ve güzergahta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif Ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.

TOPLAMA ARACI

Son koşucunun arkasından ilerleyecektir.

DİSKALİFİKASYON

Göğüs numarası veya yarış çipinin görünür şekilde olmaması, göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergahından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.

TASNİF

Tek kullanımlık çipler ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara  dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan ölçüm noktalarından geçmeleri gerekmektedir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır.

SONUÇLAR Ve KATEGORİZASYON

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar bodrumyarimaratonu.com internet sitesinden yayınlanacaktır.

Yarı Maraton, 10K ve 5K için Erkek/Kadın ilk üç sırada bitiren sporcular genel klasman olarak değerlendirilecektir. Genel klasmanda derece alan sporcular yaş kategorisinde değerlendirilmeyecektir.

Sonuçlar aşağıdaki kategoriler üzerinden değerlendirilecektir:

  • Erkek / Kadın Genel Klasman
  • Erkek / Kadın 34-
  • Erkek / Kadın 35-39
  • Erkek / Kadın 40-44
  • Erkek / Kadın 45-49
  • Erkek / Kadın 50-54
  • Erkek / Kadın 55-59
  • Erkek / Kadın 60-64
  • Erkek / Kadın 65-69
  • Erkek / Kadın 70+

ÖNEMLİ !

Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Bodrum Yarı Maratonu’nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.

Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir. Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen web sitemizi düzenli olarak ziyaret ediniz.

Sağlıklı ve keyifli bir yarış dileriz !

BODRUM YARI MARATONU

Ekim ayının ilk haftası düzenlenecek olan Bodrum Yarı Maratonu; 21K – 10K – 5K etapları ile tarih ve güzellik dolu parkurunda; Myndos kapısı, Antik Tiyatrosu, Bitez ve Kumbahçe sahilleri ile tüm koşu severleri ve ailelerini heyecanla bekliyor.

İLETİŞİM

info@bodrumyarimaratonu.com